Category: Koło Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej

Ognisko

Dnia 14.06.2019 r. na zaproszenie Pań i dzieci uczęszczających do Środowiskowego Ogniska Wychowawczego przy TPD, nasze Koło wzięło udział w spotkaniu przy grillu. Zaproszenie przyjęła także Pani Kasia Kopeć- pełnomocnik Burmistrza ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Oprócz smakowitej kiełbaski, kaszanki i kiszki z grilla, zajadaliśmy się słodkimi wypiekami i owocami. Jak zwykle było  bardzo miło i wesoło.

Spotkanie opłatkowe

  15 grudnia 2018 r. w stołówce firmy Aspen spotkaliśmy się na Wigilii, organizowanej co roku przez nasze Koło. W Wigilii uczestniczyło około 80 członków naszego Koła wraz z rodzinami oraz zaproszone władze miasta i przyjaciele niezrzeszeni w naszym Stowarzyszeniu. Na początku kolacji wigilijnej podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Wieczór upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze, śpiewaliśmy kolędy, a na koniec wszyscy podopieczni naszego Koła otrzymali paczki ufundowane przez Urząd Miasta.

Niech Święta

Bożego Narodzenia

i Wigilijny wieczór upłyną

Wam w szczęściu i radości

przy staropolskich kolędach

i zapachu świerkowej choinki

życzą

Zarząd i członkowie Koła Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej.

Spływ kajakowy

Dnia 8 września chętni członkowie naszego Koła wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyli w spływie kajakowym. Przepłynęliśmy trasę z Krutyni do Rosochy.Dobry humor oraz pogoda towarzyszyły nam w aktywnym spędzaniu czasu. W ten sposób podsumowaliśmy wakacje i z niecierpliwością czekamy na kolejny letni wypoczynek.

Turnus rehabilitacyjno- wypoczynkowy Sarbinowo 2018

W dniach 04.08. -17.08.2018 r. podopieczni naszego Koła i ich opiekunowie przebywali na turnusie rehabilitacyjno- wypoczynkowym w Sarbinowie. 22 osoby niepełnosprawne skorzystały ze specjalistycznej rehabilitacji (2 zabiegi dziennie), którą oferował Ośrodek Sophia Bryza. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spędzaniu wolnego czasu nad morzem i korzystaniu z kąpieli morskich oraz wygrzewaniu się w słońcu. Oprócz zabiegów leczniczych, które miały na celu ogólną poprawę i podtrzymanie sprawności fizycznej i psychicznej uczestników, Ośrodek zapewnił bogatą ofertę kulturalno- rozrywkową. Odbyły się 2 wieczorki taneczne z udziałem zespołu muzycznego, dyskoteka, ognisko, nauka tańca, karaoke, turniej gier planszowych, turniej tenisa stołowego, teleturniej „Jeden z dziesięciu”, konkurs tańca towarzyskiego „Taniec z gwiazdami” oraz kalambury. Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu absolwenta Akademii Muzycznej, który wykonał utwory klasyczne, jazzowe i współczesne na fagocie. Ponadto Ośrodek zorganizował wycieczkę do Kołobrzegu, podczas której odbyliśmy rejs statkiem po Bałtyku oraz zwiedziliśmy Stare Miasto. Inną atrakcją dla uczestników był przejazd ciuchcią do Mielna. Kuracjusze mogli korzystać za symboliczną złotówkę z wypożyczalni rowerów i indywidualnie zwiedzać Sarbinowo i okolice. Możemy polecić świetne wyżywienie, miłą obsługę oraz doskonałą kadrę Ośrodka.

Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z pobytu na turnusie i naładowani pozytywną energią na kolejny rok.

 

Spotkanie wigilijne

Dnia 16.12.2017 r członkowie naszego Koła zebrali się na corocznej Wigilii zorganizowanej przez Zarząd. Na spotkanie wigilijne przybyło około 70 osób, w tym również rodziny członków naszego Koła oraz zaproszeni goście. Po przywitaniu i złożeniu życzeń przez Przewodniczącą Danutę Wojciechowską tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem. Każde z dzieci otrzymało słodki upominek. Wieczór upłynął nam na wspólnym kolędowaniu w miłej, rodzinnej atmosferze.

       

 

 

Wesołych Świąt
i Szczęśliwego Nowego Roku

Koło Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej- kilka słów o nas

Koło Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej działa przy TPD od 1998 roku. Obecnie zrzesza 33 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową wraz z opiekunami oraz 11 członków wspierających. Warunkiem członkostwa jest niepełnosprawność ruchowa dziecka i aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Do naszego Koła należą dzieci z następującymi schorzeniami:

 • przepukliną oponowo- rdzeniową
 • porażeniem mózgowym
 • zespołem Downa
 • stwardnieniem guzowatym
 • autyzmem

Rodzice podopiecznych i członkowie wspierający działają w Kole na zasadzie wolontariatu, poświęcając swój wolny czas. Zajmują się organizacją turnusów rehabilitacyjnych i imprez okolicznościowych dla osób niepełnosprawnych. Zabiegają i pozyskują środki finansowe na działalność statutową Koła. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi oraz władzami miasta i powiatu.

Zadania Koła:

 • integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi
 • pozyskiwanie środków finansowych na działalność statutową
 • włączanie do Koła rodzin niezrzeszonych
 • organizowanie imprez kulturalno- oświatowo- sportowych
 • organizowanie turnusów rehabilitacyjnych
 • współudział z innymi organizacjami, instytucjami w organizowaniu imprez na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych.

Z dniem 18 października 2012 r. nasza organizacja została wpisana do wykazu organizacji posiadających status pożytku publicznego pod nr KRS 0000364992. Jeżeli chcecie, aby wasz 1% podatku trafił na rzecz Koła wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce PIT-u nasz nr KRS, a w miejscu Cel szczegółowy 1%: Koło Pomocy Dzieciom.

Koło Pomocy Dzieciom laureatem Łabędzi Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej

16 listopada 2017 roku Fundacja Wspólny Rozwój przyznała „Łabędzie Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej”. Statuetki zostały wręczone po raz trzeci. Wśród tegorocznych laureatów znalazło się nasze Koło Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Inicjatywa Społeczna Roku. Otrzymana statuetka jest dla nas szczególnym wyróżnieniem oraz docenieniem działalności zarządu i członków Koła.